راهنمای نصب افزونه AMP در وردپرس و همگام سازی با Yoast SEO

متن زیرنویس نصیب بیست و هشتم دوره یادگرفتن سئوی وردپرس

برای این که وبسایت خویش رو برای AMP تنظیمات فرمایید , نسبتاً دستگاه لیزر تمامی کارها توسط پلاگین AMP انجام می شه . این پلاگین به طور فعال ساخت شده دستگاه لیزر و توسط افرادی که در WordPress . com می باشند , محافظت می شه . از اونجایی که‌این مورد در تارنما وردپرس هم سود می شه و با دستگاه لیزر دیگرافراد در جامعه وردپرس به اشتراک گذارده می شه , پلاگین خیر و خوبی می‌باشد .

راهبران وردپرس تصمیمات هوشمندانه ای اتخاذ کردن , پس بهتره افزونه AMP رو نصب فرمائید . به نصیب ادمین برید و سپس خصوصی به بخش افزونه ها بزنید . بر دستگاه لیزر روی آیتم اضافه کردن پلاگین تازه کلیک نمایید عبارت AMP رو تایپ فرمائید . بر روی اون کلیک کنید و نصب و فعال کنید .

حالا این پلاگین کارهایی رو در امر لینک های ما انجام می قریه , تا بتونه AMP رو برای تمامی صفحه ها ایجاد کنه . بدین ترتیب ما می بایست فقط سری به بخش پیکربندی »» لینک یکتا بزنیم . دستگاه لیزر در‌این کاغذ روی ذخیره کلیک نمایید .

اجازه بدید به سایت بریم و ببینیم در ورژن AMP وب سایت چه ظاهری داره . شما می تونید AMP را بر روی هر آدرسی اعمال نمایید تا ببینید ورژن اون چه ظاهری داره .

میبینید که این نسخه بی آلایش و و مینیمالیستی از به عبارتی صفحه دستگاه لیزر است . متاسفانه دستگاه لیزر برای بریدن اون markup افزونه هیچ استایل و دستگاه لیزر سبکی طولانی تر نکرده به همین خاطر مجبوریم استایل و سبک دهی رو مجدد انجام بدیم .

در برخی از نقاط افزونه هوشمندانه اینکارو انجام می ده ولی حال باید اون رو به طور دستی انجام بدیم . پس دوباره به قسمت ادمین میریم و بعد از آن قسمت اکران و در نهایت بخش AMP .

نمی تونیم عمل متعددی در این بخش انجام بدیم , می‌تونیم بر روی پباده سازی کلیک کنیم و رنگ هدر رو تغییر دهیم اینجانب رنگ صورتی رو انتخاب می کنم . این یکی از رنگ های برند ماست . رنگ متن رو سپید تعیین می کنیم حال روی آیتم ذخیره و Publish کلیک می کنیم . عالی شد , حالا سایتی داریم که برای گوشی سرعت بالا خیس بارگذاری می شه .

AMP پروژه ای است که به‌سرعت پیش می‌ره و روشی که آنالیتیکس و دستگاه لیزر در درون این پروژه رئیس می‌شه به صورت مداوم در هم اکنون تغییره برای تطبیق حالت با خواص در حال تغییر و تحول این حوزه شرکت یوست پلاگین جدیدی با نام Glue for Yoast SEO ساخت کرده . در دنیای وردپرس این یک پلاگین قابلیتی هست و اون ها با‌گاز قابلیتی را گسترش میدن تا حالت استوار بشه . آن‌گاه این پروژه با پروژه والد ترکیب می شه . در‌حالتی که بدونیم در طول دو یا این که تعدادی سال آن گاه این افزونه با افزونه یوست ترکیب شده شگفت زده نخواهیم شد و شما بدین پلاگین Glue نیازی نخواهید داشت . ولی اینک به هر دوی اون ها نیاز دارید . بنابراین اینجانب به تارنما خودم بر می گردم به قسمت پلاگین ها و آنگاه افزودن افزونه نو رمز می زنم آن گاه در نوار جستجو عبارت Yoast AMP glue رو تایپ میکنم . خوب دستگاه لیزر افزونه رو پیدا کردیم بر روی عبارت نصب کلیک فرمایید و بعد از نصب اون رو فعال نمایید .